Türkçe
English

TÜRKİYE'DE GENERTEC

Genertec, Ankara İrtibat Bürosu'nu, bir iştirakinin Türkiye'deki önceki yapılanmasını geliştirmek suretiyle 2005 yılında kurmuştur. 

Genertec Türkiye İrtibat Bürosu, Genertec bünyesinde bulunan kuruluşların iş geliştirici kuruluşu konumundadır. Büromuzun temel görevi, Türkiye ve Çin'in karşılıklı çıkar sağlayabileceği iş fırsatları yaratırken iki ülkenin pazarları arasındaki köprü görevini yürütmektir. Ofisimiz, Türkiye'deki sektörel gelişmeleri yakından takip ederek Genertec iştirakleri ve Türk girişimciler arasındaki işbirliğini kolaylaştırmaktadır. 

İrtibat ofisimizin işbirliği ile makina ve elektrik ekipmanları alanında uzman bir iştirakimiz olan Çin Ulusal Makine İth.&İh. (Grup) A.Ş. (kısa adıyla CMC) içinde bulunduğu konsorsiyum ile birlikte Ankara-İstanbul Hızlı Tren projesinin 2. etabının inşaat ihalesini ​kazanmasının ardından 2006 yılında Ankara'da bir şube açmıştır. Firma, projenin 2 kısmını (İnönü-Vezirhan, Vezirhan-Köseköy) tamamlamış ve 25 Temmuz 2014 günü projeyi teslim etmiştir. 

Öte yandan, iştirakimiz olan Çin Ulusal Hafif Sanayi Ürünleri İthalat&İhracat A.Ş. (Chinalight) da 2013 yılı Ekim ayında İstanbul'da bir limited şirket kurmuştur. Chinalight, Türkiye'den yapılan maden ürünleri ithalatını canlandırmaktadır. Firma ayrıca son yıllarda tekstil ve gıda ürünleri ithalatına da başlamıştır. 

 

© Genertec Türkiye | 2017
ike
ike